Ogrody Naszą Pasją

Łąki kwietne- Giardini sklep Łódź Usługi

Łąki kwietne

Łąki kwietne to odpowiedź na zaspokojenie potrzeb związanych z posiadaniem roślinnego raju, który ukoi Twoje walory estetyczne, nie pochłonie Twojego czasu, oraz stworzy przyjazne warunki do funkcjonowania miododajnych i dobrotliwych owadów. Łąki kwietne to duży krok w stronę wsparcia matki natury, ponieważ nie wymagają częstego podlewania, koszenia, oraz nawożenia – dzięki czemu przyczynisz się do oszczędzania wody, zniwelujesz emisję spalin jednocześnie nie tracąc czasu, surowców i pieniędzy. Oprócz użytku ekologicznego podejmując z nami współpracę nie musisz martwić się o wybór odpowiednich roślin, ponieważ na podstawie oceny gleby dostosujemy indywidualną, bioróżnorodną mieszankę rodzimych gatunków nasion, przygotujemy teren, zadbamy o wysiew, wałowanie i pielęgnację.

Zakładanie trawnika – z rolki, siew:

Trawnik z rolki to efektowna alternatywa regulująca mikroklimat, która zapewni poczucie zadowolenia dla osób zmagających się ze zmorą wszelkich chorób traw. Dzięki naszym konsultacjom zapewnimy Ci soczyście zielony, odporny na warunki klimatyczne trawnik przez cały rok. Personalizacja mieszanki nasion pod indywidualne potrzeby gleby zagwarantuje gęstą murawę będącą wizytówką Twojego ogrodu, a Giardini dołoży wszelkich starań, aby zawsze wyglądał zadbanie. Nie musisz się martwić o przygotowanie terenu, wysiew nasion, wałowanie i pielęgnację – po to jesteśmy!

Instalacja trawnia z rolki Giardini sklep
Usługi specjalistyczne- pielęgnacja-Giardini sklep Łódź

Pielęgnacja terenów zielonych

To, co robimy najlepiej – pielęgnacja terenów zielonych – usługi ogrodnicze odpowiadające zdiagnozowanym potrzebom, będące gwarancją zachwycających rezultatów. Nasza firma zaaranżuje dowolny teren zapewniając całoroczną, oraz rzetelną pielęgnację mierząc się z utrzymaniem piękna natury podczas procesów wegetacyjnych. Spełniamy oczekiwania dotyczące najbardziej wymagających terenów, niezależnie od jego rodzaju i otoczenia. Stawimy czoła zagospodarowaniu m.in. centrów handlowych, spółdzielni, administracji, komercyjnie dużych miejsc, nie zaniedbując klientów indywidualnych. Oferujemy odpowiedzialność za utrzymanie terenów zielonych dbając m.in. o: koszenie, nawożenie, nasadzenia, odnawianie trawnika, rekultywację, wapnowanie, przycinanie. Nasi pracownicy chętnie wesprą w zakupach z klientem czy przeprowadzą konsultację ogrodniczą, dzięki której dostosujemy indywidualny obszar działania. Wybierając Giardini zapobiegasz nieprawidłowościom w pielęgnacji.

Montaż robotów koszących

Nieskomplikowana obsługa, niski koszt eksploatacji i cicha praca? Roboty koszące są stworzone z myślą o fanatykach przyrody chcących zaoszczędzić jak najwięcej czasu oraz energii elektrycznej, a ich pozornie skomplikowany montaż to udręka dla wielu ogrodników – ale nie dla ogrodników Giardini. Roboty koszące to futurystyczna kosmetyka ogrodu, niezależna od warunków atmosferycznych i Twojego czasu. Precyzja urządzenia zapewnia wysoką jakość skoszonego, odżywionego trawnika bez szkodników oraz pokosu.

Montaż robotów koszących Giardini
system automatycznego polewania w Giardini

System automatycznego nawadniania

Systemy automatycznego nawadniania to wyręczający Cię mechanizm, działający na rzecz ochrony środowiska – pozwalając zmniejszyć zużycie wody o 50%. Systemy automatycznego nawadniania to inwestycja zapewniająca komfort związany bezobsługowym użytkowaniem – zyskiem Twojego czasu i niezależnością regularności pracy. Do szeregu zalet systemu automatycznego nawadniania należy przede wszystkim równomierne podlewanie całego ogrodu, hamowanie inwazji szkodników, zapobieganie atakom chorób grzybowych oraz inteligentne podlewanie, które dostosowuje pracę pod warunki atmosferyczne. Giardini personalizuje system nawadniania pod potrzeby roślin, potęgując właściwy rozkwit roślin i nasion.

Nasadzenia zastępcze

Nasza firma oferuje wykonanie nasadzeń i nasadzeń zastępczych, które są zgodne z etycznym traktowaniem natury i jej zrównoważonym rozwojem. Nasadzenia i nasadzenia zastępcze to rekompensata dla środowiska rekultywująca teren. Giardini zadba o dostosowanie odpowiednich gatunków roślin oraz profesjonalne wykonanie usługi w zależności od Twoich potrzeb.

Nasadzenia zastępcze Giardini
Usługi specjalistyczne wycinka drzew Giardini

Usługi specjalistyczne

Zajmujemy się profesjonalną wycinką drzew, zarówno zdrowych, jak i chorych, czy uszkodzonych. Usuwamy, przycinamy lub wycinamy, każdy rodzaj drzewa.

Frezowanie pni to usługa polegająca na usuwaniu wystających pni drzew przez frezowanie, czyli skrawanie materiału pnia i korzeni nad powierzchnią ziemi, jak i tych pod gruntem. Jest to znacznie tańszy i prostszy sposób karczowania karpiny. Dzięki temu koszty przy wycince drzewa są odpowiednio mniejsze. Ta metoda doskonale sprawdza się tam, gdzie nie chcemy niszczyć pobliskiego otoczenia- trawnika, ogrodu.

Przycięcia pielęgnacyjne krzewów i drzew dzielimy na dwa rodzaje: Formujące i prześwietlające. Formujące ma na celu zagęszczenie krzewu, by pędy rozwijały się w odpowiedni i zdrowy sposób oraz, by krzew nabrał danych kształtów. Odwrotne zadanie ma cięcie prześwietlające. Przy tym cięciu usuwamy pędy tak, by promienie słońca docierały również do ukrytych części rośliny. Przycinanie odbywa się w różnym czasie dla każdej rośliny, szczególną uwagę warto poświęcić na przycinanie drzew owocowych.

Usługi glebogryzarką to przygotowanie terenu do wysiewu trawy i innych roślin, wyrównanie terenu oraz mieszanie gleby z zaaplikowanymi na powierzchnię nawozami. Rekultywacja gruntu to proces przywracania zdegradowanej i zdewastowanej działalnością człowieka ziemi pierwotnej postaci lub wartości użytkowych i przyrodniczych, jak najbliższych stanowi naturalnemu. Bronowanie to zabieg polegający na spulchnieniu roli, kruszeniu brył i skorupy glebowej. Wiąże się to z niszczeniem chwastów, przerwaniem parowania wody, wyrównaniem powierzchni i pokryciem materiału siewnego rośliny. Bronowanie dzielimy na dwa rodzaje: „na czarno” oraz „pielęgnacyjne”.

Serwis

Serwis i konserwacja systemów automatycznego nawadniania — wiosenny i zimowy. W okresie zimowym zabezpieczymy cały system, by przetrwał zimę, a na wiosnę dokonamy przeglądu i ekspertyzy, by był w pełni sprawny na nowy sezon.

Przeglądy i konserwacja maszyn ogrodniczych i rolniczych wykonane przez nas zapewnią trwałość i niezawodność Państwa urządzeń. W zakres naszych działań dodatkowo wchodzi naprawa zespołów maszyn, mycie, czyszczenie, zaopatrzenie w paliwa, smary oraz inne materiały eksploatacyjne. Usługę możemy wykonać na miejscu bądź z dojazdem.

John Deere w Giardini sklep